İzmir fotoğraf platosu

İzmir fotoğraf platosu dış mekan çekimlerinde çeşitlilik yaratmak için farklı mekanlara gitmek ve bu mekanlarda yeniden çekim için uygun bir ortam kurmak yorucu ve zor. İşte tam da bu noktada devreye giriyor.

İzmir Fotoğraf Platosu

İzmir fotoğraf platosu aynı mekanda çekimleri yapmanıza olanak tanır. Fotoğrafçılar tarafından böyle çekimler istenmez. Çiftlerin aynı gün çekim yapmak istemeleri ayrıca ekonomik olması sebebiyle tercih edilir. Burada sıkıntı tekrar tekrar aynı kare fotoğrafları çekmek zorunda olmalarıdır. Bu durum fotoğrafçıları biraz üzer, çiftlerin talepler doğrultusunda çekilmektedir.

Bazı durumlarda aynı kapı önünde yılda bir çok çifti çekiyoruz. İzmir fotoğraf platosunda daha keskin ve sanatsal fotoğraflar elde etmek çok zor oluyor. Biz fotoğrafçılar için çekim sonrası çiftlere çektiğimiz fotoğrafları gösterirken benim mutlu olmam gerekir. Onların gözlerindeki ışıltıyı görmem gerekir. Bizler manken gibi olmuşuz, demeleri gerekir. Bu durumda beni mutlu ediyor. İşte bu aşamada tam burada bir İzmir fotoğraf platosunda bu durum ortaya çıkmayabilir. Çiftler hayal kırıklığına uğrayabilirler. Çünkü yapacağınız tüm çekimler ya bir çiçeğin önünde ya bir kapının önünde, kısacası maketlerin kurgusu sonucu oluşturulmuş bir ortam yapacaklarınız sınırlı oluyor.

Çiftler, zaman ve düğün organizasyon bölgesine yakın olan bir çekim platosunu seçebilirler. Fotoğrafçınızın size önereceği bir platformu tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Çünkü siz o platforma ilk defa gidiyor olacaksınız. Fotoğrafçınız bahse konu olan platforma defalarca gitmiş ve orada çekim gerçekleştirmiş olabilir. Fotoğrafçınızın yönlendirmesi bence daha uygundur. Tabii ki fotoğrafçılar çekim çeşitliliği açısından doğal ve otantik alan olmayışı sebebiyle platformu tercih etmezler. Bu bölge çok daha güzel fotoğraflar elde etmenizi sınırlayan bir bölgedir. Sizlerin taleplerinizi ve sizin zaman sorunu sebebiyle bu tip çekim isteklerinizi karşılayacaktır. Benim de o gün için randevulu çekimim yoksa sizin çekimlerinizi gerçekleştirebilirim. En doğru olanı önceden randevu ayarlaması yapmak ve gün belirlemek gerekir.

Dış çekim platosu alanlarında uzun soluklu, örneğin 3-4 saatlik fotoğraf çekmeniz imkansız. Bizler dış çekimleri genelde üç ayrı bölgede yaparız. Gün batımı çekimlerimi en son zaman çekeriz. Çekim süreci havanın kararması ile sona erer. Profesyonel fotoğrafçı işini genelde çok sevdiği için tam çekim yapmak ister, çünkü o çekimleri eksiksiz bitirdiğinde mutlu olan biri fotoğrafçıdır.

Düğün fotoğrafları Instagram