Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular olarak, Fiyatların nedir? Nerelerde fotoğraf çekiyorsunuz? Kaç adet fotoğraf çekiyorsunuz? gibi sorulara sizlerin haklı olarak cevap almak istiyorsunuz. Bu konular ile ilgili size aşağıda bilgiler vermeğe çalıştım.

Sıkca Sorulan Sorular
Sıkca Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Fiyatlarınız Nedir ?

Sıkça Sorulan Sorular Fiyatlar, çiftlerimizin bizden istedikleri paket taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Dış mekan düğün fotoğraf çekim fiyatları; düğün albüm materyal çeşitleri (Dream Set, Koton Kumaş Set, Ahşap Özel Kutulu Set vb.) belirlemektedir. Ayrıca, dış mekan fotoğraf çekim süresi ve dış mekan fotoğraf çekiminin yapılacağı şehir, bölge ve mesafeye göre de dış mekan fotoğraf çekim fiyatına etki eder. Piyasada üç ve dört çeşit standart, yüzlerce çeşit standart altı albüm çeşitleri mevcuttur. Benim albümlerim normal piyasada standart olarak kabul edilen albümlerden daha büyüktür ve ipek kağıt baskıdır.

Fiyat belirlemesinde, dış mekan çekimi, tam gün düğün hikayesi çekimi, dış mekan + video çekimi, dron kullanımı gibi içerikler fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Tam fiyat belirlemesi, çekim içeriği ve çekim paketi belirlendikten sonra tam net olarak ortaya çıkacaktır. Fiyatlarımız, yapılan hizmet ve içerikle doğru orantılıdır. Dış mekan fotoğraf çekimi bu sebeplerden dolayı sabit bir fiyata sahip değildir. Her fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar, kullandığı fotoğraf baskı albüm malzemelerinin ölçüleri ve kaliteleri farklıdır.

Fotoğraf çekimleri sürerleri (Sıkça Sorulan Sorular)

Düğün günü veya düğünden farklı bir günde yapılan çekimlerin süresi 3-6 saat arasında değişebilir. Güneşin durumu, yani fotoğraf çekimlerine uygun zaman genellikle öğleden sonra olacağından, saat 15:00-16:00 civarında başlıyoruz. Günlerin uzaması nedeniyle, özellikle yaz sezonunda gün batımı fotoğraf karelerini alıncaya kadar devam ediyoruz. Böylece çekimler saat 20:30’a kadar sürüyor.

İzmir düğün hikayesi çekim fiyatları ? (Sıkça Sorulan Sorular)

Düğün Dış Mekan fotoğraf çekimlerinde sıkça sorulan sorular Çeşme Alaçatı çekimlerini bu şekilde gerçekleştiriyorum. Havanın kararma anına kadar fotoğraf çekiyorum. Gün batımı fotoğraflarının çekimi sonunda çekimleri sonlandırıyorum. Özellikle dizayn 3 boyutlu fotoğraflama işlemleri yapanlara sorarsanız fotoğrafın çekilme saati vardır gölge çok önemlidir. Çekim esnasında gölgenin ve ışığın önemi büyüktür. Üç boyutlu çizim işleminde fotoğrafçılar gölge ışığı render yapma esnasında kendileri girerler hatta bölgede önemlidir.

Çünkü, çizdiğiniz üç boyutlu resim render esnasında doğru girmez ise fotoğraf siyah yada gölgeli çıkar. Oysa Stüdyo çekimlerinde ışık açısı stüdyo renk tonları ile oynayarak ayarlama yaparak yapılmaktadır. Fakat dış mekan her şeyi ile doğal bir stüdyo olduğu için fotoğraf sanatçısının beynindeki zamana mekan ışık ve ışık açısı ile doğru bir fotoğraf elde edilir. Işık açı kadraj fotoğraf sanatçısının işidir. Onun gözüyle fotoğraf çekildiğinde fark edilir hale unutulmaz resimler oluşur.

Niçin Dış Mekan Fotoğraf çekimi (Sıkça Sorulan Sorular)

Profesyonel bir fotoğrafçı olabilirsiniz kapalı alanlarda yapabilecekleriniz son derece sınırlıdır. Sizleri düğün fotoğraf çekimleri için kapalı ortamdan çıkarıp deniz , kumsal ve tarihi mekanlar da özgürce hareket edebileceğiniz alanlarda düğün fotoğraflarınızı çekiyorum.

Bu fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirirken kendinizi model gibi hissedeceksiniz. Dış mekan düğün çekimlerini sizin bulunduğunuz yere uyarlama yaparak gerçekleştiriyorum. Dış mekanlarda çektiğimiz düğün fotoğraflarınız üzerinde yaptığım özel çalışmalar ile size özel tasarlanmış albüm haline getiriyorum.

İstanbul’da düğün fotoğrafı çekimleri (Sıkça Sorulan Sorular)

Tabi ki fotoğraf çekimi gerçekleştirmek mümkün. İstanbul’dan gelen müşterilerimin dış mekan fotoğraflarını Çeşme-Alaçatı’da ya düğün sonrası yada balayı öncesi olarak çekimleri gerçekleştiriyorum. Dış mekan düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak isteyenler genelde benimle kordineli olarak Çeşme Alaçatı’da kısa süreli bir tatil planlıyorlar ve dış mekan fotoğraf çekimlerinizi bu şekilde gerçekleştiriyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

İkinci bir ekip olsa o zaman başka bir fotoğrafçı demek. Bu tip çalışma benim çalışma prensiplerime şimdilik uygun değildir. Fotoğraf çekmek bir aşk ve sevmektir. Müşteriye söz verdiğiniz yada müşterinin beklentilerini karşılamayabilir. Tabi herkes fotoğraf çekmektedir. Sadece ben fotoğraf çekerim yanlıştır. Aldığım işi tam anlamıyla yapmak müşteri benden beklentilerini karşılamak isterim . Tabiki tavsiye edeceğim fotoğrafçı vardır. Ben sadece asistan ve video çekimlerinde ekip kullanıyorum. Video çekimi ile fotoğraf çekimi aynı anda yapılmakta bunu da fotoğraf çekimi yaptığım anda benim yapmam aynı anda mümkün değil. Tüm fotoğraf çekimlerini bizzat kendim yapıyorum. Sadece asistanım bana ışık ve yansıtıcı tutma işlerinde yada gelin damada destek lazım olduğunda yardım ediyor.

Dış Mekan Çekim yerleri (Sıkça Sorulan Sorular)

Çekim mekanı olarak; otantik alanlar, sahil kenarı Alaçatı , Foça, Pamukkale gibi nostaljik mekanlar, tarihi binalar, eski yapılar, sokaklar ya da çiftler için bir takım özel anların saklı olduğu alanlar tercih edilebilmektedir. İzmir düğün fotoğrafçısı olarak dış mekan düğün fotoğraf çekimleri için mekan seçimini çiftler kendisi de belirleyebilmektedir. Dış Mekan düğün çekimleri Kuaför, Nikah ve düğün günü çekilecek olması sebebiyle daha çok İzmir ve çevresini tercih ediyorum. İnciraltı-Asansör-Karşıyaka Gondol Park-Alsancak Garı gibi alanlarda çekiyorum. Zamanın sorun olmadığı dış mekan düğün çekimlerinde Çeşme Alaçatı-Denizli Pamukkale daha çok tercih yerlerimdir. İzmir ve çevresi bu yönden zengin bir bölge.

Düğünümden ne kadar süre önce sizinle görüşmem gerekiyor

Bir günde 1 adet Dış Mekan düğün çekimi gerçekleştiriyorum. Düğünler yaz aylarında olduğundan özellikle hafta sonları daha çok tercih edilmesi sebebiyle ne kadar erken bize ulaşırsanız sizlere yardımcı olma şansımız o kadar fazla olacaktır. Bir süre derseniz özellikle yaz sezonu yoğunluk arttığından 2 ay gibi bir zaman çok daha rahat o güne ait rezervasyon-takvim ayarlaması daha kolay olacaktır.

Çekimlerde kullanılan aksesuarları (Sıkça Sorulan Sorular)

Tabi ki önceki yıllarda dış mekan çekimleri esnasında gözlük ,şemsiye , evlilik kelimeleri gibi aksesuarla kullanılıyordu. Bu aksesuarlar tabiki aracımda her zaman mevcut . Herkese aynı aksesuarı kullanıp aynı fotoğrafları tekrar etmek istemediğim için aksesuarlar kişiye göre farklılıklar olması sebebiyle bu tip görsel detayları bulundurmuyorum. Ofisimde yapacağımız ön görüşmede planlayıp detayları belirliyoruz. Size özel ürünler bulmak ve bunları kullanarak değişik çekim konseptleri tabi ki mümkün. Genel kullanılan aksesuarlar mevcuttur. Değişik renklerde şemsiyeler, Gözlükler yada evlilik üzerine yazılar gibi.

Kaç adet ve nasıl fotoğraf teslim ediyorsunuz (Sıkça Sorulan Sorular)

Tercih edilen fotoğraf paketine göre fotoğraf sayısı değişiyor. Öncelikle hangi paket olursa olsun çekilen fotoğrafların tümü DVD’ye kaydedilerek orjinal formatında teslim ediyorum. Tercih edilen paketin içeriğinde düzenlenecek (retouch / photo edit) fotoğraf sayısı kadar fotoğraf işleniyor. (Düzenleme : Işık, Renk, Contrast, Doku taşıma ve temizleme ve birçok teknik gözden geçirme).Paketler
Çöp Zaman Çekimi Nedir : Herhangi bir sebeple dış mekan düğün fotoğraf çekimi yaptırmadınız. (zaman yetmedi-bir aksilik oldu-hava yağmurluydu gibi..) Düğünden sonraki bir günde (Genelde hafta içi) makyaj ve saç hazırlıkları olmaksızın, gelinlik ve damatlıklarınızı giyerek; birlikte hazırlayacağımız bir konsept ile gelinlik ve damatlıklarınızı kirletebileceginiz özel bir çekim yapabiliriz.

Genelde Çeşme Alaçatı için önerdiğim bir çekimdir. Önerim hafta içi çekim yapmadan yanadır. Hafta sonları (cumartesi-pazar günleri ) tatil bölgesi olması sebebiyle aşırı derecede kalabalıktır. Hafta içi hafta sonlarına göre yoğunluk daha azdır. Düğün dış mekan çekimleri için genelde Alaçatı tarihi sokaklarını ve güneş batımı çekimlerini için sahil bölgesini kullandığımız için hafta içi daha sakin olmaktadır.
Ödeme Şartlarınız ?
Anlaşma sağladığımız Ödeme planımız seçilen pakete göre belirlenen fiyatın 3/2 kısmını kapora şeklinde alıyorum. Geri kalan ödememizi çekim günü peşin alıyorum. Ödemelerde kredi kartı kullanmıyorum.

Düğün Salonunda Fotoğraf Çekimi

Düğün hikayesi paketi alan çiftlerimizle ilk dans anına kadar beraber oluyoruz. Dolayısıyla düğün salonuna gidiyoruz fakat düğün salonunda salon fotoğrafçılığı hizmeti vermiyoruz. Sadece hikayemizi yani düğün klipimizi tamamlamak adına çiftlerimizin özel anlarını fotoğraflıyoruz. Düğün salonu ile anlaşıldığı taktirde ilk dans sonrasını da çekimini satın alabiliyorsunuz

Sizi ziyarete gelebilir miyiz (Sıkça Sorulan Sorular)

İzmir Karşıyaka’da KOTON Mağazası Ziraat Bankası sokağı AKBAŞ APRT ’da yerimiz bulunmaktadır. Randevunuzu önceden alıp, görüşme ofisimizi ziyaret edebilir, örnek çalışmalarımızı görebilirsiniz. Stüdyo olarak çalışmadığımız ve fotoğrafla ilgili diğer işlerimiz nedeniyle sürekli ofiste olamayabiliyoruz. Randevu almanızı bu nedenle öneriyoruz.

Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz

Biz her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup bir süre sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon, gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular Dış Mekan Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları nedir Nerelerde fotoğraf çekiyoruz . Kaç adet fotoğraf çekiyoruz. Gibi soruları müşterilerimiz haklı olarak öğrenmek istemektedirler.

Düğün tarihimizin o gün dolu olduğunu söylediniz. Sizinle çalışmak istiyoruz. Bize ne önerirsiniz? Size düğün gününüz haricinde düğün tarihinizden önce çekim yapmayı öneriyorum. Düğün öncesinde çekiminizi yaparken düğün günü olan heyecanınızı bizzat yaşıyorsunuz. Bu durum düğün fotoğraflarınızı oluştururken çok daha samimi, içten ve doğal karelerinde çıkmasına olanak tanıyor.

Düğün Fotoğrafçısı
CENK KAYA
FOTOĞRAF SANATÇISI
TEL : + 9 0 5 3 6 921 0100
TEL (Ofis) : + 9 0 232 364 0240
Şükran Kurdakul Sokak No :14 Daire :4
KARŞIYAKA ZİRAAT BANKASI ÇARŞI ŞÜBESİ YANI KARŞIYAKA-İZMİR
E-Posta : cenkkaya0228@gmail.com