İzmir çekim platosu

İzmir çekim platosu, dış mekan çekimleri yaparken, farklı mekanlara gitmek ve bu mekanlarda uygun bir ortam yaratmak yorucu ve zor bir süreç olabilir. İşte tam da bu noktada çekim platosu devreye giriyor.

İzmir çekim platosu

İzmir çekim platosu, çiftlerin bu mekanlarda dış çekim çekimleri yapmalarına olanak sağlıyor. Bu durum, çiftlerin aynı günde dış çekim yapmak istemeleri sebebiyle ekonomik açıdan da tercih ediliyor. Ancak, aynı pozları tekrar tekrar çekmek gerekliliği biraz sıkıntı yaratabiliyor. Fotoğrafçılar, çiftlerin dış çekim fotoğraf isteklerini mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışıyorlar.

Bazı durumlarda, bir yıl içinde bir çok çiftin aynı kapının önünde dış çekim fotoğraf çektirdiği görüyoruz. Bir çekim platosunda daha keskin ve sanatsal fotoğraflar elde etmek biraz zor olabiliyor. Fotoğrafçılar için önemli olan, çiftlerin fotoğrafların beğenilmesi ve mutlu olmalarıdır. Çiftlerin gözlerindeki mutluluğu görmek ve “manken gibi olmuşuz” gibi söylemler duymak, fotoğrafçıları mutlu ediyor. Ancak, bir İzmir dış çekim platosunda bu mümkün olmayabilir çünkü ortamın seçenekleri sınırlı olabilir.

İzmir dış çekim platosu alanlarında, 3-4 saatlik fotoğraf çekimleri yapmak neredeyse imkansızdır. Ben genellikle, fotoğraf çekimlerini üç farklı bölgede gerçekleştiriyorum ve gün batımı çekimlerini sona saklarlarım. Çekimlerin sona ermesi, hava kararması ile olur. Profesyonel bir fotoğrafçı, işini sevdiği için eksiksiz ve kusursuz bir iş çıkarmak ister. Plato çekimleri çok ta uygun olmayan bir çekim. Bazı durumlarda çiftler bir çözüm alanı olarak plato çekimleri de kullanılabiliyorlar.

İzmir çekim platosu, Çiftler için uygun bir seçenek olabilir. Ancak, çiftlerin ve fotoğrafçıların beklentilerini karşılamak için dış çekim fotoğrafları güzel olması önemlidir. Bizler genelde önermiyoruz.