Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı

Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı Cenk Kaya sizlerin talepleri doğrultusunda sizlere ait önemli gününüzde sizleri Evlendirme dairesinde olan etkinliklerinizi fotoğraf karelerine aktaracaktır.

Bir düğün günü, aşkın, duyguların ve anların kalplerimize sonsuza dek kazındığı güzel bir kumaştır. Bu değerli anıları korumak için objektifin arkasında aşkın gerçek özünü anlayan bir sanatçıya ihtiyaç vardır. İşte o sanatçı, Karabağlar Evlendirme Dairesi’nin yetenekli fotoğrafçısı Cenk Kaya.

Cenk Kaya sıradan bir fotoğrafçı değil; o, duyguların görsel hikayecisidir. Objektifinden geçen her an, çiftler arasındaki gerçek aşkı, sevinci ve samimiyeti yansıtır. Çektiği her fotoğraf, kalpten gelen anların penceresi gibi olup, ömür boyu sürecek bir aşk hikayesini anlatır.

Geleneksel pozların yerine, Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı Cenk, anların spontanlığını ve doğallığını yansıtan anların ustasıdır. Müdahalesiz yaklaşımı, çift ve misafirlerin günün tadını çıkarırken dikkatlerinin dağılmamasını sağlar. Fotoğrafları ise içten duygularla dolu gerçek gülüşlerle dolup taşar.

Düğün fotoğrafçılığı sadece görüntüler yakalamakla kalmaz, nesiller boyu sürecek anıları korumakla ilgilidir. Cenk, çiftin yaşamındaki bu önemli anıları ölümsüzleştirmenin değerini çok iyi anlar ve çiftin ve sevdiklerinin yıllarca değer vereceği zamansız anılar yaratır.

Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı Cenk, her düğüne mükemmelliğe odaklı tutkulu bir yaklaşımla yaklaşır. Her ayrıntıya özen gösterir ve her fotoğrafın o anın güzelliğini ve aşkını yansıtmasını sağlar. Tuttuğu her karedeki kararlılık ve yetenek, fotoğraflarının nasıl şaheserler yarattığını gösterir.

Aşkın özünü yakalamak ve özel anıları korumak söz konusu olduğunda, Karabağlar Evlendirme Dairesi’nin fotoğrafçısı Cenk Kaya, bir örnek sanatçı olarak öne çıkar. Duygusal hikaye anlatıcılığı, anların ustası olması ve mükemmelliğe odaklı tutkusu sayesinde düğün gününde paylaşılan sonsuz aşkı en iyi şekilde yansıtan bir seçenektir. Cenk’e, fotoğraflarıyla aşkınızın hikayesini dokuması ve kalbinizde sonsuza dek yaşayacak anılar yaratması için güvenin.

Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı

Gerekli Belgeler ve Genel Bilgiler
Kadın ve erkeğin nüfus cüzdanı asılları ile ön-arka fotokopileri,
Kadın ve erkeğin bağlı bulunduğu nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örnekleri,
(ilk başvuruda zorunlu değildir. İlgili evlendirme müdürlükleri gerek duyduğu takdirde taraflardan talep edebilir) Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı

Sağlık raporu formları ile evlendirme dairesinin bulunduğu bölgedeki ilgili sağlık kuruluşuna gidilerek gerekli testler yaptırılıp onaylatılır.
(Sağlık raporu formları evlendirme dairesinden temin edilir.)
Bütün evraklar tamamlandıktan sonra nikah için çiftler birlikte müracaat ederek günleri belirlenir.
Evlendirme memurluğunun bağlı bulunduğu belediyenin gelir müdürlüğü veznesine harç yatırılır.

Çiftlerden birinin ikametgahının geçerli olduğu belediyeye ilk başvuru yapılmak zorundadır. Eger çiftler nikahlarını başka bir il ya da ilçede kıydırmak istiyorsa; bağlı bulundukları belediyeye başvurarak izin belgesi almak durumundadır. Çiftler izin belgesi ile nikahlarını kıydırmak istedikleri il/ilçe evlendirme memurluklarına başvurabilir. Oda nikahlarında evlilik cüzdanı ücreti ve ilgili belediyenin belirlediği bazı harçlar talep edilir.

17 yaşını bitirmiş 18 yaşından gün alanlar için anne ve babadan alınan muafakatname ve 18 yaşından küçük olanlar için aile Mahkemesinden evlenme izni almak zorundadır,
Önceki evlilik işleminin sonlanmasının ardından yeni evlilik için 300 günü geçme zorunluluğu bulunan kişiler için aile mahkemesinden alacakları iddet müddeti kararı gerekmektedir. Türkiye’de bir Türk vatandaşı ile bir yabancı uyruklu veya aynı devlet vatandaşı olmayan iki yabancı uyruklu, yetkili Türk evlendirme memuru önünde evlenebilir. Başvurular, evlendirme memurluğunca kabul edilir.

Yabancı uyruklu tarafın bağlı olduğu konsolosluktan evli olmadığını belirten Türkçe “Evlenme Ehliyet Belgesi” alınmalıdır. Evlenme ehliyet belgesinin alınması için evlendirme memurları yabancı devlet başkonsoloslukları ile doğrudan yazışma yapabilecekleri gibi, taraflar da bu belgeleri temin edebilir.
Aynı devlet vatandaşı olan yabancı uyruklular, kendi kanunlarınca yetkilendirilmiş Türkiye’deki temsilcilikleri önünde evlenebilecekleri gibi Türk makamları önünde de evlenebilirler. Hazırlanan evraklar ile ilgili belediyenin evlendirme memurluğuna başvuru yapıldığında, evlendirme işlemleri bu birim tarafından gerçekleştirilir. iletişim Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı

Evlenmenin ikamet edilen yerden farklı bir yerde yapılabilmesi için; evlendirme memurluğuna teslim edilen başvuru dosyanın incelenmesi sonucunda evlenmeye engel bir hali bulunmadığı ve belgelerinin tam olduğu anlaşılan çiftlere, istekleri durumunda evlenme beyannamesinin izin belgesi onaylanarak verilir.
Bu belgeyi alan çiftler yurt içinde veya dışında evlendirmeye yetkili makam huzurunda, ayrıca bir dosya düzenlenmesine gerek kalmadan evlenebilir.

Evraklar altı ay için geçerlidir. Instagram

Karabağlar Belediyesi
Çalıkuşu Evlendirme Memurluğu
3209 Sokak No:47 Çalıkuşu Mah. Karabağlar/İZMİR
Tel: (232) 414 76 45 – (232) 414 77 50

Karabağlar Evlendirme Dairesi fotoğrafçısı