İzmir İris Fotoğrafçılık

İzmir İris Fotoğrafçılık, Gözlerin mistik bir niteliği vardır. Onlara “ruhun pencereleri” diyoruz ve birinin gerçek duygularını öğrenmek için onlara bakıyoruz. Cenk Kaya İrisin çeşitli ve dönen renklerini sergileyerek gözlerin makro çekimlerini yapıyor. Siyah bir arka plana yerleştirilen gözler, bir fotoğraftan çok soyut bir sanat eseri gibi görünür. Sadece Eşsiz Gözlerinizi Değil, İçinde Bir Şaheser Görüyoruz!

İnsanın iki gözü bile bazen birbirlerinden farklıdır. Size Ve Sevdiklerinize daha önce hiç var olmayan bir etkinlik fikri sunuyoruz.

İzmir İris Fotoğrafçılık

Cenk Kaya yakın zamanda, göz rengini tanımlayan kısım olan irisin makro fotoğrafçılığı yoluyla gözleri yakalayan bir iş olan Eye Iris fotoğrafçılığını başlattı. Cenk KAYA, gözlerin büyüleyici olduğunu düşünüyor,

İris fotoğrafçılığı, gözün göz bebeğini çevreleyen renkli kısmı olan irisin ayrıntılı görüntülerini yakalamaya odaklanan bir fotoğrafçılık türüdür. İris her bireye özeldir ve desenleri ve renkleri, biyometrik güvenlik sistemleri veya adli soruşturmalar gibi kimlik belirleme amacıyla kullanılabilir.

İrisin görüntülerini yakalamak için, gözün yüksek çözünürlüklü görüntülerini üretebilen özel kameralar kullanılır. Bu kameralar, irisi aydınlatmak ve irisin karmaşık desenlerini ve renklerini ortaya çıkaran görüntüler yakalamak için kızılötesi ışık kullanır.

İris fotoğrafçılığı, biyometrik tanımlama sistemleri, tıbbi teşhis ve araştırma çalışmaları dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda kullanılır. Bazı fotoğrafçılar tarafından çalışmaları için benzersiz ve sanatsal bir konu olarak da kullanılır.

Tanımlama amacıyla kullanıldığında iris fotoğrafçılığı, bireyleri doğru bir şekilde tanımlamanın çok etkili bir yolu olabilir. Bununla birlikte, bazı kişilerin iris tanıma sistemlerinin doğruluğunu etkileyebilecek belirli göz rahatsızlıkları veya yaralanmaları olabileceğini unutmamak önemlidir. Ek olarak, bazı insanlar, tanımlama sistemlerinde yanlış pozitiflere veya yanlış negatiflere yol açabilecek doğal olarak benzer iris modellerine sahip olabilir.