Fotoğraf Platosu

Fotoğraf Platosu, dış mekan çekimlerinde çeşitlilik yaratmak için farklı mekanlara gitmek ve bu mekanlarda yeniden çekim için uygun bir ortam kurmaya çalışmak yorucu ve zor. İşte tam da bu noktada devreye fotoğraf platosu giriyor.

Fotoğraf Platosu

Fotoğrafçılar tarafından çiftlerin aynı mekanda çekimleri yapmak istenmez. Ayrıca, çiftlerin aynı gün çekim yapmak istemeleri ekonomik olması sebebiyle tercih edilir. Burada sıkıntı, tekrar tekrar aynı kare fotoğrafları çekmek zorunda kalınmasıdır.

Fotoğraf platosunda keskin ve daha sanatsal fotoğraflar elde etmek çok zordur. Biz fotoğrafçılar için çekim sonrası çiftlere çektiğimiz fotoğrafları gösterirken onların mutlu olmaları önemlidir. Onların gözlerindeki ışıltıyı görmek bizim için önemlidir. Bizler manken gibi olmuşuz demeleri bizim için mutluluk vericidir. Fotoğraf platosunda bu durum ortaya çıkmaya bilir. Çünkü yapacağınız tüm çekimler, bir çiçeğin önünde ya da bir kapının önünde kısacası maketlerin kurgusu sonucu oluşturulmuş bir ortamda yapılacaktır. Ancak, yapacağınız çekimler sınırlı olacaktır.

Eğer çekim yapacağınız yer düğün organizasyonunuzun yapılacağı bölgeye yakınsa ve fotoğrafçınız ilgilendiğiniz plato hakkında olumlu bir yorum yapmışsa, plato çekimi sizin için uygun olabilir. Birçok çift bu yöntemi tercih etmektedir. Fotoğrafçı Cenk Kaya ile iletişime geçerseniz, size uygun bir çekim planı önerecek ve albüm paketi seçeneklerini sunacaktır.

Dış çekim platosunda uzun soluklu, örneğin 3-4 saatlik fotoğraf çekimi imkansızdır. Genellikle dış çekimleri üç farklı bölgede yaparız. Gün batımı çekimini en son yaparız ve çekim süreci havanın kararmasıyla sona erer. Profesyonel bir fotoğrafçı işini genellikle çok sevdiği için tam çekim yapmak ister, çünkü o çekimleri eksiksiz bitirdiğinde mutlu olan biridir. Plato çekimleri bazı durumlarda bir çözüm olabilir.

Fotoğraf Çekimleri Follow Us