Özel Gün Fotoğraf Çekimleri

Özel Gün Fotoğraf Çekimleri, kişiye özel fotoğraf çekimi yaparak kendinizi görsel anlamda daha iyi ifade etmek istediğiniz durumlarda başvurabileceğiniz bir fotoğraf çekimidir. Bu çekimler stüdyo ortamında yapılabileceği gibi farklı mekanlarda da gerçekleştirilebilir.

Özel Gün Fotoğraf Çekimleri

Dünya genelinde yapılan özel gün fotoğraf çekimleri genellikle tarihi ve doğal ortamlarda gerçekleştirilir. Tarihi mekanlar, dağlık alanlar, çağlayanlar, barajlar, doğal ortamlar vb. gibi mekanlar tercih edilir. Benim özel gün fotoğraf çekimlerinde izlediğim yol, sizi portre tarzında fotoğraflamaktan ziyade, görsel anlamda güçlü bir kompozisyonun içerisinde yer almanızı sağlamaktır.

Özel Gün Fotoğraf Çekimleri için randevulaştığımız saatte dış mekan fotoğraf çekimi yapacağımız yerde buluşuruz. İstediğiniz tüm kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı alabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur, fotoğrafa ve çekilmesini istediğiniz konsepte uygun olabilecek kostümlerinizi seçtikten sonra çekime başlarız. Bu amaçla dış mekan çekimlerinde genellikle değişik açılarda lensler kullanırım. Böylece sizi içerisinde bulunduğunuz mekan ile birleştirir ve fotoğrafa bakan kişilerin sizi ile mekan arasında bir bağ kurabilmelerini sağlarım.

Kişiye özel çekimler, birçok farklı amaç için yapılabilir. Örneğin, internet ortamında iyi fotoğraflarla yer almayı düşünen biri özel çekim yaptırmak isteyebilir. Sevgililer, güzel bir fotoğraf albümü ile mutluluklarını pekiştirmek isteyebilirler. Ayrıca, çeşitli yarışmalara katılmak isteyenler, kariyerinde ilerlemek isteyen oyuncular, müzisyenler ve müzik grupları, sporcular, modellik yapmak isteyenler gibi kendini profesyonelce çekilmiş fotoğraflar ile ifade etmek isteyen herkes özel çekim yaptırmak isteyebilirler.

Özel gün fotoğraf çekimleri, internet ortamındaki sosyal platformlarda kendinizi daha iyi ifade etmek amacıyla da çektirebilirsiniz. Önceden belirlediğimiz çekim yerinde ya da stüdyoda yaklaşık 2-3 saatlik çekim yapılır ve yaklaşık 250-300 arası fotoğraf çekilir. Çekilen fotoğraflardan en iyi 30 adetini photoshop ile işleyerek, çekilen diğer tüm fotoğraflar ile birlikte DVD’de teslim edilir. Kişiye özel fotoğraf çekimleri, kişinin talepleri doğrultusunda mankenlik ya da herhangi bir kast ajansı içinde de kullanılabilir. Tabii ki tanışma ya da ilk karşılaşma anı gibi hikaye türü bir çalışmada da olabilir. Bu konsept, müşterinin talepleri doğrultusunda bizlerin yazacağı fotoğraf çekim senaryosu ile de gelişebilir.

Özel Gün Fotoğraf Çekimi, kişilerin kendilerini görsel anlamda ifade etmek istedikleri durumlarda başvurabilecekleri bir fotoğraf çekim hizmetidir. Farklı mekanlarda gerçekleştirilebilen çekimlerde, sizi portre tarzında fotoğraflamak yerine, güçlü bir kompozisyonun içerisinde yer almanız hedeflenmektedir. Bu hizmet, çeşitli amaçlar için kullanılabileceği gibi, sosyal platformlarda kendinizi daha iyi ifade etmek amacıyla da kullanılabilir.