İzmir fotoğraf çekim alanları

İzmir fotoğraf çekim alanları, İzmir, fotoğrafçılık açısından oldukça zengin bir bölgedir. Özellikle düğün fotoğrafçılığı için birçok lokasyon seçeneği sunar. İzmir düğün fotoğrafçısı Cenk Kaya, özel anlarınızı büyüleyici fotoğraflarla yakalayacak.

İzmir fotoğraf çekim alanları

Alaçatı ve Foça çekim alanları

İzmir’de fotoğrafçılık için en popüler noktalardan biri de Çeşme ilçesine bağlı bir belde olan Alaçatı’dır. Son yıllarda hem Türkiye’de hem de yurt dışında popülerlik kazanmıştır. Alaçatı, sert rüzgarı, masmavi denizi ve bembeyaz evlerinin yanı sıra belde içinde yer alan eski yel değirmenleriyle de ünlü. Alternatif olarak Foça ve çevresini de tavsiye ederiz.

İzmir Düğün Hikayesi Konsepti

İzmir düğün hikayesi konsepti, geleneksel video kayıtlarının ötesine geçen sinematik ve anlatısal bir yaklaşımla, hazırlık aşamasından bitişine kadar düğünün en özel anlarının yakalanması ve birleştirilmesidir. Düğün sürecinde kısa video klipler oluşturularak ve düğün konseptine uygun şekilde düzenlenerek daha büyüleyici ve sinematik bir sunum elde edilerek, hikaye anlatımı deneyimi geleneksel video kayıt tarzının ötesine geçiyor.

Alaçatı’da Düğün Fotoğrafçılığı

Alaçatı’daki tarihi taş evler ve eski yel değirmenleri eşsiz bir fon sunuyor. Açık hava düğün çekimleri için tercih edilen bir destinasyondur. Alaçatı’da düğün ve nişan fotoğrafı çekmek için en iyi mevsimler ilkbahar ve sonbahar ayları. Korunmuş kentsel sit alanına sahip Alaçatı, açık hava düğün fotoğrafları ve video klipler için mükemmel bir ortam sunuyor. Alaçatı’nın beyaz badanalı, mavi kepenkli, girift dekorasyonlu, rengarenk evlerle çevrili Arnavut kaldırımlı sokaklarının olduğu bu alanda dış mekan çekimlerimiz size keyifli bir deneyim yaşatacak. Alaçatı’daki butik ve küçük otellerin çoğu, Bodrum otelleri gibi aile işletmesidir. Bu nedenle Alaçatı otelinizden, otel sahibi ile adeta dostluk kurmuş gibi ayrılacaksınız. Alaçatı otellerinin çoğu ilçe merkezinde yer alıyor ancak butik otel alanında da sayısız seçenek bulabilirsiniz. Nerede konaklarsanız kalın, şehir merkezine ve plaja ulaşımda sorun yaşamazsınız.

Yaz Aylarında Fotoğraf Çekimi

Yaz aylarında fotoğraf çektirmeniz gerekiyorsa, çekimlerinizi hafta içi günlere planlamanız önerilir. Hafta sonları günübirlik gezicilerle dolu olma eğilimindedir, bu da yoğun alanlarda fotoğraf çekmeyi imkansız değilse de zorlaştırabilir.

İzmir çok sayıda fotoğraf mekanı sunuyor ve Foça düğün fotoğrafçılığı için ideal bir mekan olarak öne çıkıyor. İzmir fotoğraf çekim alanları, deneyimli bir fotoğrafçı olan Cenk Kaya, bu süreçte size rehberlik ederek özel anlarınızın güzel bir şekilde yakalanmasını sağlayacaktır. Foça, eşsiz cazibesi, korunmuş mimarisi ve pitoresk çevresi ile açık hava çekimleri için bir cennettir. İster düğün, nişan, ister başka bir olay olsun, doğal güzellik ve profesyonel fotoğrafçılık hizmetlerinin birleşimi, deneyiminizi unutulmaz kılacaktır.

İzmir fotoğraf çekim alanları

İzmir Karşıyaka Mavişehir Gondol Park : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Karşıyaka Mavişehir de bulunan Gondol Parkı da dış mekan çekimlerinin yapılacağı bir alan olarak değerlendirilmektedir.
Pamukkale-Denizli : Dış mekan çekim düğün fotoğrafları için uygundur. Dış Mekan Düğün fotoğraf çekimleri için çok güzel bir alandır. Düğün Öncesi-Düğün sonrası çekimler için değerlendirilmektedir. Dış Çekim albüm örneklerimizi Ofisimizde görebilirsiniz.

Tarihi Asansör Bölgesi : Asansör bölgesi. dış mekan Düğün Fotoğrafları çekimleri için uygun olarak düşünülen alanlardır Gelin damat fotoğraf çekimi denince İzmir’de akla ilk burası gelir. Tarihi Asansör 1920’den beri çeşitli restorasyon çalışmalarıyla bu güne kadar korunan Asansör, İzmir’in eşsiz manzarasını buradan görebilirsiniz . İzmir’de en çok evlilik tekliflerinin yapıldığı bu tarihi mekanda siz de fotoğraf çektirmek isteyeceksiniz. Gelin damat fotoğraf çekimleri denildiğinde akla gelen yerdir.

Hava gazı fabrikası : Tarihi İzmir Alsancak Havagazı Fabrikası :Dış mekan Düğün Fotoğrafı çektiğimiz alanlardan biridir. Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası Fabrikası Restorasyon Projesi kapsamında, 24 bin metrekarelik alanda, 2.850 metrekare inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline geldi. Aslına uygun olarak restore edilen tescilli yapılar kültür mekanı olarak kullanılmaya başlandı. Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası Çevre düzenlemesinin ardından dış çekim düğün fotoğraf çekimleri için uygun bir alandır.

İzmir fotoğraf çekim alanları, Fuar Kültür Park İzmir’de dış mekan fotoğrafı çekilebilecek alanlardan biri fuar Kültür Park olabilir. Fuar Kültür Park Büyük kısmı yurtdışından getirilmiş 200’den fazla değerli ağaç ve çeşitli bitki türünün bulunduğu 156 m2’lik yeşil, toplam 421 bin m2 alanıyla Kültür park; 1850 metrelik tartan pisti, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortu, nikah salonu ile 13.500 m2’lik alanda kurulu bir lunaparkı barındırıyor. Yıl içinde “Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda ihtisas fuarları düzenlenmektedir. Kültüpark’ta bulunan sosyal aktivite mekanlarından bazıları: Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, ismet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Fuar Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, lunapark, Hayvanat Bahçesi, Paraşüt Kulesi, Gençlik Tiyatrosu, Resim-Heykel Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi bulunmaktadır.

Balçova – Teleferik
İzmir düğün fotoğraf çekim mekanları Balçova’ya her 10 dakikada arayla sefer yapan belediye otobüsleri ile kolay ulaşabiliyor. Balçova son duraktan piknik alanına, teleferik ile çıkılıyor. Teleferik ile ulaşılan tepede, kafeteryalar restoran ve büfeler bulunuyor. Tadilat nedeniyle hizmete kapalıdır.
İncir Altı Rekreasyon Alanı
İncir Altı Dalyan’ını çevresiyle birlikte düzenlenen, yaklaşık 2 milyon metrekarelik İncir Altı Kent Ormanı, İzmirlilerin günün her saati kullandıkları, deniz ve yeşilin birleştiği bir ortamda spor, yürüyüş, gezinti ve piknik yapabildiği bir alanıdır.

İncir Altı Kent Ormanı’nda doğal taş, kaya ve tahtalarla oluşturulmuş dinlenme alanları, köprüler, yürüyüş ve bisiklet yolları bulunuyor. Kuşların barındığı ve yumurtladığı orman içindeki sulak alan, tel örgüyle koruma altına alınarak, Yeni Kale’den başlayan bisiklet ve yürüyüş yolu, sahilden İncir Altı Kent Ormanı’na bağlanarak, kıyı şeridi taş dizgi ile döşenmiş balıkçı barınağı korunmuştur.

Bornova – Bayraklı
İzmir fotoğraf çekim alanları, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
Bornova’daki 245 dönüm arazi üzerinde, Buz Sporları Salonu, amfi tiyatro, yürüyüş ve dinlence alanlarının bulunduğu Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Bornova Kızılay Mahallesi’nde Bornova Pazar Yeri’nin yakınında yer alıyor.

Homeros Vadisi
İzmir fotoğraf çekim alanları, Yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki vadi boyunca göletler ve su bentleri, ağaçlarla çevrili piknik alanlar, alanda doğayla uyumlu ahşap oturma yer alıyor. Homeros Vadisi, yağışlı havalarda dere yatağındaki suyun akışının doğal taş bentlerle düzenlendiği piknik alanıdır.

Meles Deltası
İzmir fotoğraf çekim alanları, Kent içerisinde 139 bin metrekare yeşil alanda gezi yolları, su kuşları için su havuzu ve dinlenme alanını içeren Meles Deltası; çevre düzenlemesi ile kentlinin kültür, sanat, dinlenme ve spor aktivitelerini gerçekleştirebildiği bir rekreasyon alanıdır.

Ekrem Akurgal Yaşam Parkı
İzmir fotoğraf çekim alanları, Cengizhan Mahallesi’ndeki 90 dönümlük alanda, üç çocuk oyunı, kondisyon ve dinlenme alanları, kaykay ve paten pisti, 2 basketbol, suni çim futbol sahası ile tenis kortu ile kafeterya, seyir terasları, piknik alanı, 1239 metrelik yürüyüş, 2103 metrelik koşu yolu, 146 araçlık açık otopark yeralıyor. Parkta ayrıca, 2 bin metrekarelik açık sergi alanı ile bir eğitim tesisi de bulunuyor.

Buca Gölet
İzmir fotoğraf çekim alanları, Buca Gölet, 167 Bin m2 alan üzerinde, balık restoran, et – fast foot, amfi tiyatro, piknik alanı, gölet bar, hobi bahçeleri, kafeteryalar, seyir terasları, çocuk oyun setleri, market, hayvan padoku, otopark, piknik alanı, hobi bahçesi ve seyir terasları bulanan dinlenme rekreasyon alanıdır.

Buca Hasanağa Bahçesi
55 bin metrekarelik yeşil alanda, piknik , çocuk oyun alanı, basket sahası, squash alanı, kondisyon sahası, koşu yolu, araçlı otopark yeri ve bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Rekreasyon Alanı
İzmir fotoğraf çekim alanları, Mevlana heykeli Buca’nın en yüksek yeri olan Tıngır Tepe’de, 20 dönümlük arazide, kaidesiyle birlikte 25 m yüksekliğinde yer almaktadır. Yamaçlarda semazenler yerleştirilen rekreasyon alanı içinde;

Manisa çekim alanları

Manisa Dış Mekan Fotoğraf Çekim alanları : Her mekanda fotoğraf çekmek istiyorum. Özellikle Manisa’da fotoğraf çekmek en büyük hayallerimden biri tabi ki bu bir aşk Gel gelelim o günün ortamı zamanı da önemli. Bence bu bir şans her çifte ayrı zaman geliyor niye dersek bir yerde bizler beyin fırtınası yaparız. Bugün ilk bahar nereler. Bu gün yaz sonu. gibi kendimize müşteriye yer ve mekan belirlemeden bakarız.

Örneğin ayçiçeği tarlasını ağustosta bulamasın zamanı değil. Buğday hasat zamanı değilse buğday tarlalarında o otantik oluşumları fotoğraflaman nerdeyse imkansız. Bazen bir anda fotoğraf çekimine giderken dur diyorum .öyle güzel kareler oluşuyor ki tam benim istediğim şeyler oluyor. Tam istediğim benimde Burada mevsimlere göre bu tip pozları yakalıyoruz. Tabiki genel konpsepte her zamanki gibi devamlı fotoğraf çektiğimiz mekanlar mevcut. Üzüm toplama mevsiminde,

Kırkağaç kavununun her şeyi ile güzel olduğu dönemde, Akhisar’da zeytin toplama mevsiminde Kırkağaç mesir yeri olan çamlıkta fotoğraflar çekeceğiz inşallah fotoğrafçı arkadaşlarımın bölgeyi iyi bildiklerini düşünerek bende onların bahsettiği bölgeleri zaman zaman işim düştüğünde geziyorum. Özellikle tarihi olgunun bolca zengin olduğunu gözlemledim. Fransa Paris’te fotoğraf çektim, İtalya’da Avrupa’nın fotoğraf çekmediğim bölgesi nerdeyse kalmadı. 2015 kış sezonunu Asya’da fotoğraf çekimleri yaparak geçirdim. Manisa’da fazla bir çalışmam olmadı sadece birkaç ilçede fotoğraf çekimi yaptım.2017 yılında özellikle Manisa’yı düşünüyorum gerçekten tarihi yapısı İstanbul kadar olmasa da zengin. İzmir’in komşusu olan Manisa’da fotoğraf çekmek istiyorum. Bizim Manisa’da bu işi çok ca yapamama sebebi Manisa’ya sanırım turların olmaması birde İzmir’e gelen evlenecek çiftlerin balayını İzmir çeşme Alaçatı’da geçirmeleri

İzmir fotoğraf çekim alanları Çiftler düğün sonrası dış mekan düğün fotoğraf çekimlerini balayı öncesi yada balayı sonrasına ayarlayarak bizlerden önceden randevu alarak yapıyorlar. Çünki ben butik çalıştığım için bir iş gününe bir iş mantığı ile çalıştığım için ikinci bir çift fotoğraf çekimini aynı tarihte başka fotoğraf çekmem mümkün değil. Dış mekan fotoğrafı çekilecek alanları Manisa’da ben tam bilmediğim için okuduğum bloglar dan faydalandım. Baya da hoşuma gitti doğrusu

İzmir fotoğraf çekim alanları Doğalı ve yeşili sevenler için Spil Dağı , Nehir görüntüsü olsun diyenler için Gediz Nehri kenarında , Gelin Kayası, Keçili Köy Yaylası, Turgutlu Ovacık Yaylası, Marmara Gölü, Demir Köprü Barajı, Yoğurtçu Kalesi ve daha birçok seçenek mevcuttur.
Bu mekanların yanı sıra Laminerya park sarp harabeleri olabilir.