İzmir Düğün Hikayesi

İzmir düğün hikayesi son zamanlarda gelin ve damat adayları tarafından en çok tercih edilen düğün fotoğrafçılığı hizmetlerinden biridir. Bu hizmetle, fotoğrafçınız düğünün hazırlık sürecinden düğün sonuna kadar sizinle birlikte olur ve hazırlık ve düğün esnasındaki tüm detayları video çekimiyle bir hikayeye dönüştürür. Ayrıca, bu önemli anlara ait fotoğraf çekimleri de video ile birleştirilir.

İzmir Düğün Hikayesi

Düğün hikayesi çekimleri kuaför çekimleriyle başlar. Kuaför, gelin ve damadın makyajını yaparken profesyonel bir ekip sizin özel anlarınızdan kısa kısa videolar alır. Yine gelin alma anlarında video çekimi yapılır. Hava şartları uygun olduğunda, drone ile de video ve fotoğraf çekilir. Daha sonra gelinin düğün salonuna girişi esnasında o anların video, fotoğraf ve drone ile kısa kısa videoları çekilir. Bu süreç ilk dansa kadar devam eder. Alınan bu videolar, bir düzenleme ve kurgulama işleminden geçirilerek arka planda müzik eşliğinde size bir düğün hikayesi klipi olarak sunulur. Klasik düğün videoları çok uzun olduğu için evliliğin ilk birkaç ayından sonra ilgi azalabilir. Ancak düğün hikayeleri, düğünün en güzel ve eğlenceli anlarından oluştuğu için size unutulmaz bir hatıra olarak kalır.

Düğün hikayesi çekimlerinde, arzu ederseniz tüm günü kapsayacak şekilde konsept bir hikaye tasarlanabilir. Daha az kapsamlı bir hikaye istiyorsanız, sadece düğün başlangıcı ve sonuna kadar olan bir çekim planlayabilirsiniz.

Yeni bir trend ise düğün belgeseli çekimleri. Evlilik teklifi, isteme, nişan ve düğün hazırlıklarınız boyunca hep sizinle olan fotoğrafçınız, sizin hikayenizden belgesel oluşturur. Düğün belgeseli son zamanların en popüler tercihlerinden biridir. Bir diğer düğün hikayesi ise “Save The Date” düğün gününüzden önce size özel bir hikaye tasarlanıp çekilir. İsterseniz düğün davetiyesi yerine, isterseniz düğününüzde gösterim yapabilirsiniz.

İzmir düğün hikayesi, düğünün hazırlık aşamasından düğün bitimine kadar klasik video kaydının dışında sinematik ve öyküsel kayıt yapılarak en özel anların kaydedilmesi ve sonrasında birleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Düğün sürecinde kısa video klip kaydı alınarak düğün konseptine uygun şekilde kurgusunun yapılması işlemi düğün gününü daha etkileyici şekilde anlatma imkanı sunar. Böylece klasik olan video kaydının dışında daha sinematik tarz bir sunum ortaya çıkmış olur. İzmir düğün hikayesi, düğün belgeseli ya da düğün klipi olarak da tanımlanan bu film ülkemizde son dönemde popüler hale gelmiştir.