İzmir dış çekim yerleri

İzmir dış çekim yerleri İzmir fotoğraf çekilecek yerler açısından zengin bir şehir. Doğa deniz ve kumsalın bize tek söylediği şey gelin fotoğraf çekin tabik bu bölgede 25 yıldır fotoğrafçılık yapan birisi oarak oldukca zengin bir alana sahip olduğumuzu söyleye bilirim İzmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal dış çekim yerleri olarak saymakla bitmez desem doğru söylemiş olurum bizler sezon sonları fotoğrafçı arkadaşlarım ile hem piknik hem sezon sonu olarak hazine avcısı gibi sakin kimselerin olmadığı ortamları tekrar gezeriz. işte biz ertesi yıl daha zengin bir dış çekim yerleri her geçen günü biraz daha artmaktadır. Cenk Kaya sizlere unutulmaz anlarınızı fotoğraf karelerine aktaracaktır.

İzmir dış çekim yerleri

Alaçatı Düğün Fotoğrafları için İzmir dış çekim yerleri– İzmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal dış çekim yerleri Alaçatı dış çekim için İzmir’in en gözde noktalarından biri. Çeşme sınırları içerisinde yer alan semt, renkli eski evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla düğün fotoğrafları için müthiş bir tabiat harikası oluşturuyor. Eski evlerin önünde, çiçeklerin arasında çekimleri yapabilirsin. Alaçatı’daki yel değirmenlerinin önünde Çeşme düğün fotoğrafçılarının büyük bir kısmı bu sokaklarda çekim yapıyor.

izmir dış çekim yerleri

Antik Kentler bölgesi-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri İzmir’de Efes, Bergama, Agora ve Teos gibi çok sayıda antik kent var. Özellikle tarihi yapılara düşkün olan çiftlerin tercih ettiği İzmir dış çekim mekanları bunlar. Bu antik kentlerden en popüler olanları Efes ve Bergama. Zaten Efes, Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Efes’teki antik tiyatroda ve Artemis Tapınağı’nda çok başarılı düğün fotoğrafları çektirebilirsin. Agora da İzmir düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerden.

izmir Düğün Fotoğraf Çekimleri

Sahiller-i̇zmir’de düğün fotoğrafı dış çekim yeri İzmir’de Karaburun, Ilıca, Akkum gibi çok sayıda plaj var. Bu noktalardaki sahil çekimleri düğün gününün dışında bir tarihte yapılması gerekiyor. Düğün günü zaman teymeyecekir. Plajda gelinliğinin kirlenme ihtimali mevcttur. Sahiller daha çok Trash The Dress çekimleri için uygun olan İzmir dış çekim yerlerinden. Düğün tarihinden başka bir gün gidip dilediğin gibi denizin içinde, kumsalda, yüzerken fotoğraf çektirebilinir.

Foça düğün çekimleri

Buca-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerden biri de Buca. Aynı zamanda İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri ve bu sokaklardaki eski evlerin önünde düğün fotoğrafları çekilebilir. Eldiven gibi aksesuarlar alıp bunları kullanarak siyah beyaz düğün fotoğrafları çekebiliriz.

Karşıyaka düğün fotoğrafçısı

İzmir Doğal Yaşam Parkı-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri Yabani hayvanların yer aldığı bu doğal parkta düğün fotoğrafı çekimi yapmak çok keyifli Burası fotoğraf çektirmek isteyen çiftler doğa fotoğrafları sevenler ziyaret edebilir. Hayvanların önünde ilgi çekici pozlar verirsin dilersen de doğaya kendini kaptırıp göletlerin ve koruların arasında romantik kareler ortaya çıkmasını sağlarsın.

Şirince Düğün Fotoğrafları i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri Türkiye’deki en popüler köylerden biri Şirince. Tabii bu popülerlikte sevimli sokaklarının, kırmızı kiremitli çatıları olan evlerinin İzmir’de fotoğraf çekilecek yerler arasında popüler bir alan. Daracık sokaklarında nostaljik fotoğraflar çekmek için ideal yerlerden biri. Ayrıca köyde eski kiliseler de mevcut. Bu yapıları da düğün fotoğrafların için değerlendirebilirsin.

Kordon-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri İzmir denince akla gelen ilk yerlerden biri de Kordon. Bir tarafında deniz bir tarafında çimenler ve şirin kafeleriyle en popüler sahil şeridi. İzmir dış çekim mekanlarını gezerken buraya da uğramanızı öneriyorum. Çünkü sana ve müstakbel eşine müthiş bir deniz manzarası sunacağı kesin. Ayrıca gün batımına denk gelindiğinde de ortaya çok başarılı kareler çıkıyor.

Bostanlı-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal dış çekim yerleri Karşıyaka’da yer alan Bostanlı, İzmir içi dış çekim mekanlarından biri. Oldukça geniş bir sahili var. Özellikle yaz dönemlerinde İzmirlilerin vakit geçirmeyi en çok sevdiği yerlerden biri haline gelmiş. Burada deniz kenarında birçok fotoğraf çektirebilirsin. Ama benim en sevdiğim noktalarından biri kesinlikle gün batımı terası! İzmir’in en güzel gün batımı manzaralarından birine tanık olabileceğin bu yerde ters ışığı kullanarak çok başarılı fotoğraflar ortaya çıkabiliyor.

Sığacık Kaleiçi-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri Nostaljik sokaklarda düğün fotoğrafların olsun ister misin? Eğer bu fikir hoşuna gittiyse İzmir düğün fotoğraf mekanlarından Kaleiçi’ni çok seveceksin. Sığacık’ın Kaleiçi sokaklarındaki turuncu kiremitli evler, rengarenk çiçeklerle donatılmış pencereler ve Arnavut kaldırımlar fotoğraflara müthiş bir fon oluşturuyor. Buraya kadar gelmişken Sığacık Kalesi’nin önünde ve Teos Antik Kenti’nde de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemelisin. Bir taşla üç kuş!

Tarihi Asansör-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri 1907 yılından günümüze gelen bir yapıyla sonlandıralım listeyi! İzmir fotoğraf çekim mekanlarından Tarihi Asansör, Konak’ta yer alıyor. Asansör, birbirinden 58 metrelik yükselti farkına sahip olan iki mahalle arasındaki mesafeyi kısaltmak için yapılmış. Eskiden kullanım amacı böyleyken şimdi seyir terası görevi görüyor.

Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi-i̇zmir’de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal İzmir dış çekim yerleri Bu müze, İzmir düğün fotoğrafı mekanları arasında en ilgi çekici olanlardan biri. Öncelikle buranın tarihinin 1866 yılına kadar uzandığını ve hafife alınmayacak bir geçmişi olduğunu belirteyim.Müzede eski dönemlere ait olan 36 tane buharlı lokomotif sergileniyor. Bu lokomotiflerin arasında düğün fotoğrafı çektirebilirsin. Hatta bazılarının içini gezme imkanı da var. İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek yerler bu şekilde. Tabii düğün tarihinden farklı bir günde çekim yaparsan bu mekanlardan çoğunu gezme imkanı bulabilirsin. Düğün günü çekimi için de şehir merkezindeki yakın noktaları tercih ediyoruz. Cenk Kaya ile iletişime geçiniz.