İzmir Dış Çekim Mekanları

İzmir Dış Çekim Mekanları Tarihi taş evleriyle ünlü İzmir Dış Mekan Çekim Mekanları, dış mekan fotoğrafçılığı için İzmir Alaçatı’nın en popüler noktalarından biridir. Çeşme sınırları içerisinde yer alan bu semt, rengarenk eski evleri ve Arnavut kaldırımlı sokakları ile düğün fotoğrafları için muhteşem bir zemin sunuyor. Alaçatı’da ister eski evlerin önünde, ister çiçekler arasında, hatta yel değirmenlerinin önünde poz vermeyi tercih edin, olasılıklar sonsuzdur. Yoğun sezon dışında belirlediğimiz alanlarda çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz.

İzmir Dış Çekim Mekanları

İzmir Dış Çekim Mekanları, İzmir’de bulunan Efes, Bergama, Agora, Teos gibi antik kentleri içermektedir. Tarihi yapılara değer veren çiftlerin tercih ettiği dış mekan çekim mekanlarıdır. Bu antik kentler arasında en popüler olanları Efes ve Bergama’dır. Aslında Efes, Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır ve dünya çapında üne sahiptir. Efes antik tiyatrosu ve Artemis Tapınağı’nda büyüleyici düğün fotoğrafları çekebilirsiniz. Agora, İzmir düğün fotoğrafçılarının da sıkça tercih ettiği bir mekandır.

İzmir’de tüm bölgeler İzmir Dış Çekim Mekanları için uygundur. Tercihiniz olmalı. Turizm şehri denilince plajlarından bahsetmemek olmaz! İzmir, Karaburun, Ilıca ve Akkum gibi çok sayıda popüler plaja sahiptir. Bu noktalarda denizin güzelliğini yeterince tarif edemem. Ancak plaj çekimlerini düğün gününüzden farklı bir güne planlamanızı tavsiye ederim. Gelinliğinizin kirlenme ihtimali yüksektir ve bu durumda düğününüze katılmak istemeyebilirsiniz. Sahiller, İzmir’in popüler dış çekim mekanlarından olan Trash The Dress çekimleri için daha uygun. Bu yerleri düğün gününüzün dışında bir gün de ziyaret edebilir, denizin, kumun ve yüzmenin tadını çıkarırken fotoğraf çektirebilirsiniz.

İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerden biri olarak Buca da anılmaya değer. İzmir’in en kalabalık semtlerinden biridir ve çok sayıda nostaljik caddeye sahiptir. Bu sokaklarda eski evlerin önünde 70’leri andıran düğün fotoğrafları çekebilirsiniz.

İzmir dış Çekim Lokasyonları olarak sıklıkla kullandığım bir alan olan tabiat parkında düğün fotoğrafı çekimi yapmak çok keyifli olur! Burası doğa tutkunlarının yanı sıra ilginç fotoğraflar çekmek isteyen çiftler için de ideal. Göletler ve korular arasında romantik çekimler yapmanızı sağlar.

İzmir Dış Çekim Mekanları için Şirince Köyü, şirince sokakları ve kırmızı kiremit çatılı evleriyle ayrı bir çekiciliğe sahiptir. İzmir’de fotoğrafçılık için popüler bir mekandır. Dar sokaklarında nostaljik fotoğraflar çekmek için ideal yerlerden biri. Köyde ayrıca düğün fotoğrafları için değerlendirebileceğiniz eski kiliseler de bulunuyor.

İzmir Kordon, bir tarafında deniz, diğer tarafında şirin kafeleri ve yeşil alanları ile en popüler sahil şerididir. İzmir’in dış mekan çekim mekanlarını keşfederken burayı da görmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle size ve müstakbel eşinize nefes kesici bir deniz manzarası sunacaktır. Ayrıca, gün batımı sırasında nefes kesen fotoğraflar çekmeniz garanti edilir.

Karşıyaka’nın Bostanlı’sı, İzmir’deki dış mekan çekim mekanlarından biri. Geniş bir sahil şeridine sahiptir ve özellikle yaz aylarında İzmirlilerin gözde noktalarından biri haline gelmiştir. Burada deniz kenarında birçok fotoğraf çekebilirsiniz. Ama en sevdiğim yerlerden biri kesinlikle gün batımı terası! Arkadan aydınlatma kullanarak İzmir’in en güzel gün batımı manzaralarından birine tanık olurken inanılmaz başarılı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Düğün fotoğraflarınızı nostaljik sokaklarda mı istiyorsunuz? Bu fikir hoşunuza gittiyse İzmir’deki düğün fotoğrafçılığı lokasyonlarından biri olan Kaleiçi’ne bayılacaksınız. Sığacık’ın Kaleiçi’ndeki turuncu kiremitli evler, rengarenk çiçeklerle bezenmiş pencereler, parke taşlı sokaklar harika bir fotoğraf fonu oluşturuyor. Buraya gelmişken Sığacık Kalesi önünde ve Teos antik kentinde fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Tarihi Asansör İzmir’de bulunan fotoğraf çekim noktalarından biridir ve Konak’ta bulunmaktadır. Asansör, 58 metre yükseklik farkı bulunan iki mahalle arasındaki mesafeyi kısaltmak için yapıldı. Asıl amacı ulaşım iken günümüzde seyir terası olarak hizmet vermektedir.

İzmir dış mekan çekim mekanları hakkında detaylı bilgiyi bu konuya ayrılmış sayfamda bulabilirsiniz.