Buca Dış Çekim Mekanları

Buca Dış Çekim Mekanları, düğün hazırlıkları telaşı içinde, fotoğraf çekimleri de oldukça önemli bir yere sahip. Bu noktada, nerede çekim yapılacağı sorusu gündeme gelir. Buca’da dış mekan düğün fotoğraf çekim mekanları hakkında bilgi almak isteyenler için, rehber niteliğinde bilgiler sunacağım.

Buca Dış Çekim Mekanları

Buca Dış Çekim Mekanları için öncelikle, Buca Gölet ve çevresi düğün fotoğrafçılarının ve genç çiftlerin tercih ettiği bir bölgedir. Bu bölgede çekilen fotoğrafların doğal güzellikleri sayesinde son derece etkileyici olduğu söylenebilir. Buca Gölet ve çevresi düğün fotoğrafı çekimi için oldukça idealdir. Ayrıca İzmir’in diğer ilçeleri Karşıyaka ve Bostanlı sahil kenarları ve İnciraltı Kent Ormanı da çekim yapmak için uygun alanlar arasında yer alıyor. Bu bölgelerde çekim yapmak zaman açısından da oldukça uygun.

Düğün sonrası çekimler içinse, uzak mesafelerdeki sahil bölgeleri tercih edilebilir. Foça, Alaçatı ve Seferihisar gibi yerler yaz döneminde çekim yapmak için idealdir. Ancak, bu bölgelerde hafta sonları nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle fotoğraf çekimi oldukça zorlaşabilir. Bu nedenle, hafta içi günlerde çekim yapmak daha uygun olabilir.

Alaçatı, İzmir’in en meşhur tatil beldelerinden biridir. Rumların zamanında şarapları ve üzüm bağlarıyla ünlü olan bu bölge, günümüzde dar sokakları ve beyaz badanalı evleri ile turistlerin ilgisini çekiyor. Alaçatı’nın rüzgarlı gün sayısı oldukça fazladır ve sörf tutkunları için oldukça uygun bir yerdir. Çeşme Alaçatı dünyanın en iyi rüzgar alan yerlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Alaçatı-Çeşme ve Çeşme Ilıca Plaj alanı da dış mekan düğün fotoğraf çekimi için son derece uygun alanlar arasında yer alıyor. Tarihi ve mimari dokusu bozulmadan korunan Alaçatı’nın dar sokakları arasında bulunan beyaz badanalı evler, mavi panjurları ve çiçeklerle süslenmiş balkonları ile son derece etkileyici fotoğraflar elde edilebilir. Kentsel sit alanı olarak koruma altına alınan bu bölgede çekilen fotoğraflar, unutulmaz hale getirecektir

Tatilinizi yada balayınızı Alaçatı Çeşme İzmir’de geçirmeyi planlayanlara , bazı sebeplerden dolayı düğün fotoğrafı çektirememiş çiftlere (zaman yetmedi, hava muhalefeti vb. ) Dış Mekan Düğün Fotoğrafı çektirme fırsatını tekrar yakalama şansınız var elbette.